Bir teknolojik ürünün zararları, yararları ve doğru kullanımı

Bir araştırma ve ödev konusu olan bir teknolojik ürünün zararları, yararları ve doğru kullanımı adlı konu için sizlere direk araştırma ödevini sunuyoruz. Gündelik yaşamınızda sıklıkla kullandığınız bir teknolojik ürün belirleyiniz, bu ürünün yararlarını, zararlarını ve ürünü en doğru şekilde nasıl kullanmanız gerektiğini araştırınız.

Bir teknolojik ürünün yararları, zararları ve doğru kullanımı

Bir teknolojik ürünün yararları, zararları ve doğru kullanımı

 

Günümüzde artık kullandığımız her şey hemen hemen teknolojik birer alettir. Bu araştırma konusunda hangi teknolojik aleti kullanmak istediğinizi seçmekte bile zorlanmışsınızdır. Bu demek oluyorki artık teknoloji hayatımızın her noktasına işlemiş. Bu ödev araştırmasında ise telefonu kullanacağınız. Telefon hemen hemen hepimizin içli dışlı olduğu bir teknolojik alettir. Ve telefon hakkında bildiklerimiz de oldukça fazla. Artık bir bilgisayarın yaptığı her şeyi telefon denilen alet yapabilmekte

Telefonun yararları

İnsan hayatındaki en önemli olay olan iletişimi kolaylaştırması. İnsan hayatının hemen hemen her alanında telefonuna başvurabilir. Fotoğraf çekmesi gereken bir çalışan gibi örnekler verebileceğimiz bir çok alanda telefon kullanılmaktadır. Ancak dozajında kullanım her şeyden önemlidir. Telefon kullanımının üst düzey olması bizler için bir yarar değildir.

Telefonun zararları

Yararlarda bahsettiğimiz kullanımın dışında aşırı kullanım bizlere zarar vermektedir. Aşırı fazla telefon ekranına bakmak gözlerimize, çok fazla telefonla konuşmak beynimize hasar verebilmektedir. Telefonun yaydığı zararlı sinyaller her an bizledir. Bunların yanı sıra sosyal medya ve diğer uygulamalar ile çok zaman geçirmek bizlerin gerçek sosyal yaşantımıza zarar vermektedir.

cep telefonu

 

 

Telefonun doğru kullanımı nasıldır?

Telefonu kullanırken üstte yazılan yararları ve zararları bilmeliyiz ve kendimizi bu cihaza bağımlı hale getirmemeliyiz. Telefon optimum düzeyde kullanılmalı ve fazla kullanımın bizlere zararlı olduğunu bilmeliyiz.

Mesela telefonla konuşurken kulaklık kullanımı bizlere telefonun yaydığı zararlı sinyallerden bir nebze korur. Bunların dışında telefon aracılığı ile sosyal medyada çok fazla zaman geçirmemek gerekir. Bu durumda ev ödevlerimizden ve ailemizden dahi uzaklaşabiliriz.

Bağımlı hale geldiğinmizi hissettiğimiz an kendimizi frenlemeli ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmeliyiz.

 

Bunlara da bak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir